Pożyczki Pozabankowe Na Dowolny Cel. Sprawdź Naszą Stronę | Finansowanie Firm

Długi to temat rzeka, szeroko opisywany i analizowany w mediach. Tymczasem my, niechętnie rozmawiamy o długach, zwłaszcza jeśli nas dotyczą. Przykre jest to, jak wielu z nas dotyka ten problem, który ma tak destrukcyjny wpływ na psychikę. Długi nie tylko obniżają poczucie własnej wartości, ale mogą wpędzić nas w nerwicę, a nawet w depresję. Pracujesz, zarabiasz, a to wszystko po to, aby cały wysiłek poszedł na marne, bo i tak wszystko, co wypracujesz, musisz oddać wierzycielom. W tym artykule dostaniesz wskazówki jak wyjść z długów i jak skutecznie przeprowadzić oddłużanie

 

Jak wyjść z długów? Oddłużanie

13 maja 2020
Pomoc w spłacie długów | Cenne wskazówki jak przeprowadzić oddłużanie oraz jak wyjść z długów!

Zastanów się, co doprowadziło do tej sytuacji
Przeanalizuj, jak to się stało, że jesteś aż tak bardzo zadłużony. Niestety, rzadko są to okoliczności niezależne od nas, jak choroba czy utrata pracy. W większości przypadków musimy uczciwe przyznać przed sobą, że sami zapracowaliśmy na nasz dług. Nierozważne zakupy, niepotrzebne a kosztowne wyjazdy wakacyjne, po prostu, życie ponad stan. Odpowiedzialnie musimy stwierdzić, że to my sami narobiliśmy sobie kłopotów, a teraz sami musimy je rozwiązać. Biorąc się za walkę z długami, pamiętajmy, aby poinformować rodzinę o naszych kłopotach. Sami niewiele zdziałamy. Niestety czas wychodzenia na prostą to duży wysiłek i wiele wyrzeczeń dla wszystkich domowników. Niezbędna będzie szczera rozmowa i zaangażowanie całej rodziny, nie tylko partnera, ale nawet naszych dzieci.

Zatrzymaj długi
Teoretycznie, brzmi to bardzo prosto. Potnij karty kredytowe, które masz i po prostu przestań brać pożyczki - radzą w poradnikach. To oczywiste, ale dla osoby, która zawsze w razie kłopotów sięgała po kartę, wcale nie takie łatwe. Tyle że naprawdę musisz. Największy błąd polega zwykle na tym, że na spłatę jednej pożyczki, zaciągamy kolejną. Wszystko po to, aby telefon nie dzwonił i nikt nie upominał się o spłatę długów. To na chwilę pomaga, pożar udaje się ugasić, tyle że zupełnie niechcący wzniecamy całkiem nowy. Na początku brakuje nam do wypłaty tylko niewielkiej kwoty na życie, z czasem ta kwota robi się coraz większa, a do tego dochodzą odsetki i koszty kredytowe. Dlatego konieczne jest zatrzymanie spirali.

Zrób finansowy przegląd

Policz swoje zobowiązania i ustal, jaki jest stan twojego majątku. To ostatnie stwierdzenie, może cię trochę bawić, ale z pewnością coś posiadasz. Długi zlicz na podstawie umów, które zawierałaś. Jeśli nie pamiętasz kwot, a nie możesz znaleźć umów, wystąp z zapytaniem do Biura Informacji Kredytowej. Raz na pół roku, za symboliczną złotówkę, otrzymasz pełną informację o swoim zadłużeniu. Skontaktuj się z wierzycielami. Jeśli dotąd za wszelką cenę unikałaś odbierania telefonów i pism od firm windykacyjnych, najwyższa pora z tym skończyć. Ustal, w jaki sposób będziesz spłacać zobowiązanie, pokaż, że jesteś osoba poważną i odpowiedzialną. Jeśli windykator wyrazi zgodę, postaraj się o odroczenia części spłat. Nie płacz i nie awanturuj się, tylko rozmawiaj. Windykator reprezentuje firmę, której zależy na spłacie długu, chce więc ci to ułatwić. Ustalenie, jakim majątkiem dysponujesz jest konieczne, abyś wiedziała, czy jest o co walczyć. Jeśli dysponujesz nieruchomością, może nie jest zbyt późno, aby wziąć pod jej zastaw kredyt konsolidacyjny.

Sprzedaj niepotrzebne rzeczy!

Rozejrzyj się po własnym domu. Jeśli do tej pory kochałaś zakupy, z pewnością masz co sprzedać. Mogą to też być drobiazgi, biżuteria, ubrania czy torebki. Pozbądź się ich, bo i tak zapewne niedługo będziesz musiała porzucić sentymenty. Zresztą patrzenie na te rzeczy, powinno sprawiać ci przykrość. W końcu to przez nie wpadłaś w kłopoty. Poszukaj także dodatkowej pracy. W twojej sytuacji każde zajęcie będzie odpowiednie, jeśli uda ci się dzięki niemu zarobić, chociaż kilka złotych. Przede wszystkim jednak przeanalizuj swój budżet i sprawdź, które wydatki możesz od razu wyciąć i zmniejszyć. Pora rozpocząć akcje wielkiego oszczędzania.

Wyjdź z długów dzięki zastosowaniu wskazówek zawartych w tym artykule | Skuteczne oddłużanie | Jak wyjść z długów

Spłacaj i nadpłacaj


Zacznij od stworzenia precyzyjnego planu. Wybierz ten kredyt, który jest najpilniejszy. Może to być taki, który generuje najwyższe koszty lub taki, który już dawno się przeterminował. Spłać go najszybciej, jak to możliwe. Potem zacznij spłacać kolejny, pamiętając, że każda rata, która pozostaje ci po spłacie pierwszej pożyczki powinna trafić, jako nadwyżka, na konto tej drugiej. W ten sposób uruchomisz efekt kuli śnieżnej i w miarę szybko spłacisz swoje długi. Ich spłata nie jest zresztą końcem twojej drogi. Nie pora na otwarcie szampana. Teraz musisz uskładać pieniądze i wpłacić na coś, co zapewne wydaje ci się nieco abstrakcyjnym produktem finansowym. Konto oszczędnościowe jest niezbędne po to, abyś gromadziła na nim swój fundusz awaryjny. To pieniądze, po które sięgniesz w razie nieprzewidzianych wypadków: popsutej pralki czy konieczności naprawy auta. Wszystko po to, abyś znowu nie wpadła w długi. Dzięki tej informacji, jak wyjść z długów, oddłużanie przebiegnie znacznie łatwiej.

 

 

Bezpieczne Pożyczki - wszystkie
prawa zastrzeżone 
© 2020

KONTAKT Z NAMI